„Nie można logicznie udowodnić, że coś jest piękne, trzeba to po prostu odczuć”

Antoni Kępiński

Jamna jest wyjątkowa. Kochamy to miejsce. Zobacz dlaczego.

Jamna to miejsce otoczone lasami, polami i wspaniałymi widokami. Na uboczu, bez pośpiechu, sezonowo. Tu można odpocząć, zapomnieć na chwilę o świecie i zwolnić odrobinę. To także nasz dom. Zobacz poniżej nasze siedlisko, jego otoczenie i Jamną o każdej porze roku.

Nasze siedlisko i jego otoczenie

Schronisko Dobrych Myśli znajduje się w samym sercu Jamnej, z dala od dróg i ruchu. Na uboczu, tuż przy polu, otoczone lasem z widokiem na Beskid i Tatry. Jadąc do nas za znakami, mijając kościół, skręcając cały czas w lewo, dojedziesz do końca drogi. Tu znajdziesz parking, Chatkę Włóczykija i Schronisko Dobrych Myśli. Zobacz jak wygląda nasze otoczenie.

Jamna wiosną

Ach, wiosna! Wspaniały sezon. Natura budzi się do życia, wszystko pięknie kwitnie i pachnie. Każde drzewo i łąka wygląda cudownie. Wiosna na Jamnej to idealny moment na zwiedzanie i spacery po szlakach. Nie jest jeszcze tak gorąco jak w lecie, powietrze jest przyjemne i pachnące, przyroda zachwyca, przy każdym kroku towarzyszą nam rozśpiewane ptaki, a nad kwiatami, pszczoły zajęte swoją pracą tworzą wspaniałą symfonię.

Mały taras i widok na otoczenia schroniska i Jamną
Schronisko Dobrych Myśli w Jamnej

Jamna latem

W gorące, letnie dni las przynosi cień podczas pieszych wędrówek. Okoliczne pola przypominają złote dywany rozciągające się po gładkich wzniesieniach Pogórza Rożnowskiego. Wieczorami zachwycają wspaniałe zachody słońca, gwieździste noce przynoszą chłodne ukojenie, a koncerty świerszczy grają do snu.

Jamna Schronisko Dobrych Myśli

Jamna jesienią

Wspaniała złota jesień, pełna kolorów i zapachów. Kiedy na polach prace powoli ustają, natura przygotowuje się już do zimowego snu a temperatura jest już bardziej znośna, nastaje idealny moment na leśne spacery i zwiedzanie okolicy. A do tego w lasach zaczynają się pojawiać jesienne skarby.

Widoki z ogródka na Jamną i Tatry.
Plac zabaw dla dzieci z widokiem na Jamną i okolice.
Widoki i dobre jedzenie na Jamnej
Tutaj zaparkujesz samochód na Jamnej przy Schronisku Dobrych Myśli
Widoki na Jamną
Widoki z naszego tarasu na okolice Jamnej, Bukowca, Beskid i Tatry.
Jamna i Schronisko Dobrych Myśli
Schronisko Dobbrych Myśli, Jamna i okolice
Widoki na Jamną i okolice

Jamna zimą

Zima to czas wyjątkowy. Jest cicho i spokojnie. Natura odpoczywa. Można zobaczyć miejsca, które ciężko znaleźć poza zimą, kiedy roślinność przysłania widok. Krótsze dni i długie wieczory dają okazję na spokojny odpoczynek.  Gorąca herbatka z cytryną, Kominek, kocyk i dobra książka albo film w zaciszu przytulnego miejsca to świetny sposób na spędzenie czasu kiedy na zewnątrz śmiga wiatr i śnieg. Miło jest wrócić do miejsca gdzie jest fajnie i ciepło po wędrówce zimowymi szlakami. A w Jamnej i okolicach szlaki nie są wymagające i pozwalają na cieszenie się zimowym klimatem i widokami bez dużego wysiłku, szczególnie w zimie.

Jeszcze trochę koncertów

Menu