Jamna Schronisko ma swoje najlepsze cytaty!

„Nie można logicznie udowodnić, że coś jest piękne, trzeba to po prostu odczuć”

Antoni Kępiński

Jamna jest wyjątkowa. Kochamy to miejsce. Zobacz dlaczego.

Jamna to miejsce otoczone lasami, polami i wspaniałymi widokami. Na uboczu, bez pośpiechu, sezonowo. Tu można odpocząć, zapomnieć na chwilę o świecie i zwolnić odrobinę. To także nasz dom. Zobacz poniżej nasze siedlisko, jego otoczenie i Jamną o każdej porze roku.

Nasze siedlisko i jego otoczenie

Schronisko Dobrych Myśli znajduje się w samym sercu Jamnej, z dala od dróg i ruchu. Na uboczu, tuż przy polu, otoczone lasem z widokiem na Beskid i Tatry. Jadąc do nas za znakami, mijając kościół, skręcając cały czas w lewo, dojedziesz do końca drogi. Tu znajdziesz parking, Chatkę Włóczykija i Schronisko Dobrych Myśli. Zobacz jak wygląda nasze otoczenie.

Jamna wiosną

Ach, wiosna! Wspaniały sezon. Natura budzi się do życia, wszystko pięknie kwitnie i pachnie. Każde drzewo i łąka wygląda cudownie. Wiosna na Jamnej to idealny moment na zwiedzanie i spacery po szlakach. Nie jest jeszcze tak gorąco jak w lecie, powietrze jest przyjemne i pachnące, przyroda zachwyca, przy każdym kroku towarzyszą nam rozśpiewane ptaki, a nad kwiatami, pszczoły zajęte swoją pracą tworzą wspaniałą symfonię.

Mały taras i widok na otoczenia schroniska i Jamną
Schronisko Dobrych Myśli w Jamnej

Jamna latem

W gorące, letnie dni las przynosi cień podczas pieszych wędrówek. Okoliczne pola przypominają złote dywany rozciągające się po gładkich wzniesieniach Pogórza Rożnowskiego. Wieczorami zachwycają wspaniałe zachody słońca, gwieździste noce przynoszą chłodne ukojenie, a koncerty świerszczy grają do snu.

Jamna Schronisko Dobrych Myśli

Jamna jesienią

Wspaniała złota jesień, pełna kolorów i zapachów. Kiedy na polach prace powoli ustają, natura przygotowuje się już do zimowego snu a temperatura jest już bardziej znośna, nastaje idealny moment na leśne spacery i zwiedzanie okolicy. A do tego w lasach zaczynają się pojawiać jesienne skarby.

Widoki z ogródka na Jamną i Tatry.
Plac zabaw dla dzieci z widokiem na Jamną i okolice.
Widoki i dobre jedzenie na Jamnej
Tutaj zaparkujesz samochód na Jamnej przy Schronisku Dobrych Myśli
Widoki na Jamną
Widoki z naszego tarasu na okolice Jamnej, Bukowca, Beskid i Tatry.
Jamna i Schronisko Dobrych Myśli
Schronisko Dobbrych Myśli, Jamna i okolice
Widoki na Jamną i okolice

Jamna zimą

Zima to czas wyjątkowy. Jest cicho i spokojnie. Natura odpoczywa. Można zobaczyć miejsca, które ciężko znaleźć poza zimą, kiedy roślinność przysłania widok. Krótsze dni i długie wieczory dają okazję na spokojny odpoczynek.  Gorąca herbatka z cytryną, Kominek, kocyk i dobra książka albo film w zaciszu przytulnego miejsca to świetny sposób na spędzenie czasu kiedy na zewnątrz śmiga wiatr i śnieg. Miło jest wrócić do miejsca gdzie jest fajnie i ciepło po wędrówce zimowymi szlakami. A w Jamnej i okolicach szlaki nie są wymagające i pozwalają na cieszenie się zimowym klimatem i widokami bez dużego wysiłku, szczególnie w zimie.

Jeszcze trochę koncertów

Menu