Jamna Schronisko ma swoje najlepsze cytaty!

„Dziś jesteśmy zajęci, umówiliśmy się z czasem wolnym”

loesje.pl

Poznawaj, zwiedzaj, odpoczywaj. Zobacz atrakcje turystyczne i co robić w Jamnej i okolicach. Jamna Schronisko zaprasza!

Jamna Schronisko, czyli Schronisko Dobrych Myśli i Chatka Włóczykija znajdują się w samym sercu Jamnej. Tuż obok znajduje się unikalny, dwupoziomowy Kościół oraz Dominikański ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego. Na Jamnej zbiegają się także liczne szlaki turystyczne prowadzące po malowniczych zakątkach naszej okolicy. Spacerem przez las można dojść do rezerwatu Diable Skały, w którym znajdują się okazałe bloki zwietrzałych piaskowców, jaskinia Diabla Dziura oraz (tuż przed wejściem do rezerwatu) wyjątkowo urzekający i pięknie położony drewniany kościółek w Bukowcu, gdzie mają swój dom kolonie nietoperzy, głównie Podkowca Małego.

Od Schroniska Dobrych Myśli można też dojść do drogi prowadzącej przez las do Wieprzka czyli szczytu (i grupy skał) położonych w pobliżu wsi Jastrzębia. Nieco dalej, bo do Bruśnika, można wybrać się na wieżę widokową, z której rozpościera się widok na całą okolicę.  Po drodze można zobaczyć jeszcze kościół w Bruśniku.

Dalej można udać się do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach (tu nie można pominąć Wodospadu Czarownic na końcu rezerwatu) oraz po drodze można także odwiedzić kompleks dworski Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Jamnę warto odwiedzać o każdej porze roku. Każdy sezon ma swój urok i pozwala odkrywać ją na nowo. Poniżej znajdziesz mały przewodnik po najciekawszych miejscach. Zobacz co można robić na Jamnej i co warto zobaczyć w naszej okolicy, tej bliskiej i tej nieco dalszej.

Interesują Cię wycieczki, rowery i Jamna? Schronisko Dobrych Myśli oferuje w pełni wyposażoną stację do naprawy rowerów, informację turystyczną i dobre jedzenie a przy okazji odpoczynek w ciszy i świetne widoki!

Tu znajdziesz wybrane atrakcje turystyczne

Sprawdź szlaki turystyczne w Jamnej i okolicach

Chcesz łatwo zaplanować wycieczkę do Jamnej
i okolic? Zobacz na pobliskie szlaki turystyczne

Interaktywna mapa-turystyczna.pl pozwala w łatwy sposób przeglądać szlaki i planować trasy. Zobacz szlaki turystyczne, które przechodzą przez Jamną.

Mapa turystyczna szlaków na Jamnej
Menu